مزایای استفاده از چیلر آرتمن

چیلر یکی از بهترین و پر کاربرد ترین تجهیزات سرمایشی و گرمایشی می باشد که در سال های اخیر مورد استفاده ی بشر قرار گرفته است. تحولات جدید به وجود آمده در صنعت و شیوه های جدید استفاده ی بهینه از انرژی و نیرو موجب شده است تا این وسیله به صورت گسترده در خصوص کاربردهای خانگی و صنعتی مطرح شود و از این طریق تکنولوژی مرتبط با سیستم های تهویه توسعه و ارتقا پیدا کند. در یک ساختمان برای به وجود آوردن انرژی گرمایی با استفاده از آب گرم خانگی می توان از انواع چیلر ( جذبی ، تراکمی ) استفاده نمود که تاثیرات بسیار بهتری بر نتیجه ی نهایی دارد و در مدت زمان کم تر و در سطح وسیع تری می تواند محیط ساختمان را گرم کند، به خصوص در فضاهایی با متراژ بزرگتر استفاده از انواع این دستگاه معقول تر به نظر می رسد. در زمینه های صنعتی می توان با استفاده از انواع صنعتی این دستگاه، گرمای هدر رفته را به سرمایش تبدیل نمود و از این سرمایش ایجاد شده توسط چیلر برای نگهداری و استفاده از توربین های گازی و ژنراتورهای الکتریکی استفاده شود.

یک چیلر چگونه کار می کند؟

در درون این دستگاه یک ماده به نام مایع مبرد وجود دارد که از طریق عملیاتی می توان موجبات تبخیر آن را فراهم نمود. برای تبخیر شدن این مایع نیاز به گرمای فراوانی می باشد که از محیط پیرامون گرفته می شود و به درون دستگاه برده شده و حاصل نهایی این فرآیند تامین انرژی سرمایشی و برودت کافی است. اگر شما به اطلاعات بیشتری در خصوص انواع چیلر نیاز داشته باشید و یا بخواهید برای فضای صنعتی، کارگاهی، ساختمان اداری و موسسه ی خود از این سیستم های سرمایشی / گرمایشی استفاده نمایید

فواید استفاده از چیلر چیست؟

البته که هر یک از انواع این دستگاه ( جذبی یا تراکمی ) دارای ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود هستند اما به طور کلی استفاده از این سیستم های تهویه فوایدی همانند صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی، کاهش هزینه های مختلف و مرتبط با خدمات برق و برق اضطراری، کسب نتیجه ای چند برابر سرمایه گذاری اولیه به منظور راه اندازی چیلر ها، کاهش آلودگی های صوتی، کاهش تولید گازهای گلخانه ای و … را به همراه خواهد داشت.